Root کردن اندروید با 10 اپلیکیشن

کاربر قدرتمند(SuperUser)

SuperUser از جمله نرم‌افزارهایی است که اندروید لازم دارد. در حقیقت شما اگر با انجام rooting می‌خواهید کنترل موبایل‌تان را به عهده بگیرید، این کار توسط SuperUser در دسترس شما قرار خواهد گرفت. اگر هم این برنامه را قبلا نصب کرده‌اید، حتما می‌دانید هر برنامه دیگری که بخواهد اجرا شود، قبل از بالا آمدن از طریق کاربر قدرتمند، ابتدا اجازه اجرا می‌گیرد. در صورتی که شما مایل باشید اجرا خواهد شد، در غیر این صورت، برنامه مورد نظر بالا نخواهد آمد.

پشتیبان Titanium

برنامه Titanium Backup یکی دیگر از نرم‌افزارهای بسیار کارآمد برای شما خواهد بود، چرا که از تمامی‌برنامه‌ها یک فایل backup تهیه می‌کند. البته باید اضافه کنیم که این فایل پشتیبان، برنامه مورد نظر و تمام اطلاعاتی را که در آن اپلیکیشن وجود دارد، شامل می‌شود.

یکی از نکات مثبت این نرم‌افزار هنگامی است که برنامه‌ای را به اشتباه پاک کرده‌اید یا اطلاعات بخصوصی را بر حسب تصادف از دست داده‌اید. در این مواقع این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند به آسانی اطلاعات از دست رفته را باز گردانید.

ShootMe

یکی از ساده ترین برنامه‌هایی که هر کاربر به آن نیاز خواهد داشت، ShootMe است، البته برای نصب این نرم‌افزار ابتدا باید موبایل‌تان را Root کنید. برای گرفتن عکس از صفحه نمایش گوشی‌تان می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید (این برنامه برای انجام screen shootبسیار مناسب است). علاوه بر این، یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب این نرم‌افزار، مطرح کردن این سوال است: هدفتان از عکس گرفتن‌ چیست؟ در حقیقت جوابتان تعیین می‌کند کدام یک از محتویات صفحه نمایش لازم است بزرگ‌تر باشد یا با کیفیت‌تر.

Metamorph

به وسیله این اپلیکیشن می‌توانید هر قسمت از اندروید‌تان را که علاقه داشتید به theme (تم) تبدیل کنید. برای این کار لازم است فقط قسمت مورد نظر را به عنوان یک دسته فایل به هم متصل شده، معرفی کنید. البته ایجاد تم مورد نظر‌تان کار آسانی نیست، بلکه به مهارت‌هایی خاص نیاز دارد. نرم‌افزار Metamorph می‌تواند هر چه را که روی صفحه نمایش قرار دارد به تم تبدیل کند؛ از جمله نوار‌های حاشیه‌ای صفحه اصلی، نرم‌افزارهای مختلف و منو‌های متفاوت.

Adfree

نرم‌افزار Adfree یکی از بهترین برنامه‌هایی است که سیستم‌عامل اندروید‌ به آن نیاز خواهد داشت، عملا کار اصلی این اپلیکیشن، بلاک کردن تبلیغاتی است که با اتصال به شبکه، به صورت خودکار به موبایل‌تان راه می‌یابند. در کل فعال بودن این نرم‌افزار چندان محسوس نیست، تنها در صورتی که این نرم‌افزار بخواهد به روز شود، به شما پیام به‌روزرسانی ارسال خواهد شد. پس همان طور که می‌دانید، این نرم‌افزار تمام تبلیغات را از طریق شناسایی آدرس‌های IP بلوکه می‌کند تا هیچ فضایی از حافظه بی خودی اشغال نشود، به همین دلیل سرعت انجام کارهای مورد نظرتان در گوشی‌تان پایین نخواهد آمد. نصب این نرم‌افزار به هیچ عنوان سرعت موبایل‌ شما را کند نمی‌کند و وظیفه خود را بخوبی انجام می‌دهد. حتی اگر شما دوست داشته باشید، تبلیغات مناسب روی جستجوگر‌تان را نگاه کنید، با انجام تنظیمات لازم در بر نامه Adfree ، این کار برای شما میسر خواهد شد.

SSH Tunnel

در حقیقت هدف اصلی این نرم‌افزار، ایجاد مسیری امن برای اتصال گوشی شما به اینترنت است. به بیان دیگر، این اپلیکیشن یک تونل ایجاد می‌کند که امن‌ترین راه برای وصل شدن اندروید به اینترنت است. این برنامه در مواقعی است که از طریق شبکه‌های Wi-Fi موجود بخواهید متصل شوید، در این صورت، امنیت بسیار بالایی را برای اطلاعات‌تان فراهم می‌کند. به بیان دیگر، مسلما شما نمی‌خواهید کسی در این بین اطلاعات شخصی شما را بدزدد، پس تنها راه چاره اتصال از طریق این تونل است.

Tasker

یکی از اصلی‌ترین وظایف این اپلیکیشن، اتوماتیک کردن کارهایی است که شما می‌خواهید انجام دهید. اگر این کارها، اموری معمولی است، نیازی نیست قبل از نصب این برنامه عمل rooting را انجام دهید. در صورتی که علاقه دارید Tasker کنترل تمام گوشی‌تان را به عهده گیرد، در قسمت تنظیمات گزینه مورد دلخواه‌تان را انتخاب کنید. با این کار، برنامه مورد نظر کل کارهای لازم موبایل‌تان را به صورت خودکار انجام خواهد داد و حتی نیازی نخواهید داشت بر کارهایش نظارت کنید.

SetCPU

این نرم‌افزار کاربرد بسیار زیادی در زمینه کنترل پردازشگر اندروید و سرعت پردازش اطلاعات آن را دارد. این شما هستید که به عنوان کاربر تعیین می‌کنید موبایل‌تان با چه سرعت و در چه زمانی کارهای موردنظرتان را انجام دهد. برای نمونه SetCPU می‌تواند تنظیم کند پردازشگر در مدت زمانی که صفحه نمایش خاموش است، با سرعت بسیار کمی‌ کار کند و هنگامی که اطلاعات با حجم زیاد در حال پردازش است، سرعت کلی پردازشگر نیز بالا رود. البته باید اضافه کنم که سرعت تنها در محدوده‌ای بین 240 تا 806 MHZ آن هم در زمانی که موبایل روشن است، می‌تواند قرار گیرد.

Busybox

این نرم‌افزار کارآیی چندانی به عنوان اپلیکیشن ندارد، تنها کاربرد آن اضافه کردن دستورات لینوکس به اندروید‌تان است. بدون این برنامه جانبی در حقیقت سیستم‌عامل لینوکس که اندروید بر مبنای آن نوشته شده، کارآیی چندانی نخواهد داشت و کاری نمی‌تواند بکند. علاوه بر این، نرم‌افزار‌هایی مانند Terminal Emulator نیاز دارد قبل از نصب از طریق برنامه‌ای مانند Busybox بالا بیاید؛ زیرا اساس این نرم‌افزارها نیز بر مبنای سیستم‌عامل لینوکس نوشته شده است.

Wireless Tether

برای خیلی از کاربران فقط داشتن این اپلیکیشن برای انجام تمام کارهای مورد نظرشان کفایت می‌کند. یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های این نرم‌افزار تبدیل گجت اندرویدی به یکی از ابزارهای مناسب ارائه شبکه Wi-Fi است؛ در حقیقت با کمک این برنامه شما می‌توانید به دیگر کاربران موبایل‌ها، این شبکه اینترنتی را ارائه کنید.

الهام اندرابی

منبع: کلیک

/ 0 نظر / 37 بازدید